Evde İngilizce Öğrenebilmeniz İçin 10 Keyifli Kaynak

Bir çoğunuz gibi bende “yurtdışına gitmeden, kursa gitmeden, yabancılarla iletişim kurmadan olmaz” gibi nedenler ile ingilizce öğrenmeyi erteliyoruz. Bu aslında hiç başlamadığımızdan kaynaklanıyor. Günlük hayatta hem keyif alarak hemde öğrenmeye başladıkça hissedeceğimiz güven ile bir rutine dönüştürebilirsek belki zincirin kilidini kırabiliriz. Bu şekilde mevcut seviyemizi de yükseltebiliriz.

Evden İngilizce Öğrenebilmeniz İçin 10 Keyifli Kaynak

Duolingo

Duolingo

Duolingo, günlük seviyenize göre testler çözebileceğiniz unuttuğunuz kelimeleri size soru olarak tekrar çıkartan muazzam bir uygulama. Buradaki soruları bitirdiğinizde A2 olarak ingilizce öğrenmiş oluyorsunuz. Günlük 15-20 dakika ayırarak bile başlangıç anlamında çok iyi noktalara gelebilirsiniz.

Memrise

Memrise

Memrise, yine kısa dönem uzun dönem hafıza tekniklerini kullanan çok etkili bir site. Daha çok kelime öğrenme algınızı geliştirecek, ingilizcede bu kadar kelime varmıydı diyebileceğiniz bir app. Kısacası hem online dersler alıp, hem de kelime haznenizi geliştirebilirsiniz.

WordTest

WordTest

WordTest, bir ayda 1500 kelime öğren gibi iddialı bir slogan ile yola çıktı. Kelime haznenizi geliştirmek için paha biçilemez bir site. Ücretli tarafı da var tabii ama ücretsiz alanı da yeterli gibi duruyor, ayrıca yıl içinde güzel kampanyalar yapıyorlar.

VoScreen

VoScreen

Voscreen, sizin adınıza en yararlı uygulamalardan biri olacak. Birisi ile konuştuğunuzda ne dediğini tam olarak anlamayabilirsiniz. İşte burada VoScreen çok önemli. İngilizce‘yi seçtikten sonra karşınıza ingilizce konuşulan bir video çıkartıyor. Hemen ardından videoyu durdurduğu yerde ne söylediğini, boşluk doldurma yöntemiyle size soruyor, konuşulanı anlamak için oldukça faydalı.

Wordwall

Wordwall

Wordwall, burada oldukça fazla hazır şablon var. Kısaca etkinlik ve test hazırlamanızı sağlıyor. Dil eğitimi aldığımda ingilizce öğretmenlerinin de fazlaca kullandığını gördüm. Ek olarak eğlenceli aktivite ve oyunlar ile ingilizce seviyenizi yine keyif alarak arttırabilirsiniz.

Lingua

English Reading

Lingua, ingilizce’nin yanı sıra bir çok dilde de sizlere fayda sağlıyor. İngilizce okuma üzerine kendinizi geliştirmek isterseniz burada daha çok vakit geçirebilirsiniz. Testler genelde okuma ağırlıklı, kelime ezberleme açısından pek yarar sağlayamayabilir ama ingilizce okuma seviyenizi oldukça geliştireceği kesin!

British Council

Learn English Online | British Council

British Council, ingilizce’de pratik yapabileceğiniz, bildiklerinizi test edebileceğiniz muazzam bir site. Kids, Teen ve Adult olarak 3’e ayrılıyor. Seviyenize göre testler yapabileceğiniz finalde sonuçlarına ulaşarak kendinizi daha iyi noktalara getirebileceğiniz bir platform. Genel olarak seviyelere göre test yapma’ya ağırlıklı.

Lyrics

Şarkı Sözü Ezberleme

Günlük hayatta gittiğiniz mekanlarda veya bir arabada çaldığında her yabancı şarkıya eşlik etmek istersiniz. Bu şarkılardan her hafta birini ezberlemeyi kendinize kota olarak koyabilirsiniz. Bu en önemli aşamalardan biridir. Sizin ingilizce kelime telaffuzunuzu oldukça geliştirecektir. Ayrıca sözlerin altına Türkçe karşılıklarını da yazarak yine kendinizi geliştirebilirsiniz.

Netflix Friends

Netflix’te Günlük Dizi: Friends

Friends dizisi her ingilizce öğrencisine mutlaka önerilmiş, günlük konuşmaların geçtiği çok bağlayıcı olmayan ama ders niteliğinde sayılabilecek güzel bir dizidir. Dizi de sürekli günlük konuşmalar gerçekleştiği için, sizde günlük hayatınızda hangi cümleleri kurabileceğinizi veya hangi kelimenin ne anlama geldiğini daha iyi analiz edebiliyorsunuz. Bölümleri normal bir Netflix’e dizisine göre daha kısa olmak ile birlikte sizde günlük hayatınızda sadece 1 bölüm izleyerek bile ilerleyebilirsiniz.

Write

Otobiyografi ve Anılar

Bolca kendinizi anlatan ve o gün yaşadığınız olaylar ile alakalı yazıları ingilizce olarak yazmaya çalışın. Bu ilk başlarda çok zor olabilir ama sonra sonra ne kadar iyi noktalara geldiğinizi göreceksiniz.

Sizde önerilerinizi aşağıda bulunan yorum alanına yazabilirsiniz. Bu sayfayı onlarca kişinin ziyaret ettiğini unutmadan, insanlara fayda sağlayabilirsiniz.

0 0 votes
Yazıyı Puanla!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Bloglar

Benzer Bloglar

0
Would love your thoughts, please comment.x