WordPress Ürün Ekleme Nasıl Yapılır? (Woocommerce)

Merhaba, WordPress‘te e-ticaret sitesi açtığınızda temel bileşenlerden biri wordpress ürün ekleme’dir. Bu yazımda temel ürün eklemek üzerine konuşacağız, varyantlı ürün eklemeyi bir sonraki yazımdaki paylaşacağım.

WordPress Ürün Ekleme Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle wordpress panelinizde bulunan ürünler sekmesine giriyorsunuz. Hemen ardından Yeni Ekle’ye giriyoruz. Bu arada aynı kriterlerde ürün girecekseniz ürünlerin altında bulunan Çoğalt sekmesini kullanarak aynı ürün grubundan bir adet daha yaratabilirsiniz.

Wordpress Ürün Ekleme Nasıl Yapılır?

2- Ürün Başlığını ve İçeriğini giriniz. Sağ tarafta bulunan kategoriler bölümünden ürün kategorisini giriniz.

Wordpress Ürün Nasıl Eklenir? (Woocommerce)

3- Burada orta bölümde normal fiyat ve indirimli fiyat girmeniz gerekmektedir. İndirimli fiyat girerseniz normal fiyatın üzeri çizili hale gelir. Onun hemen altında ürün kısa açıklaması, ürün başlığının altında bulunur. Kısa bir açıklama yazmanız gerekmektedir. Yine sağ tarafta Ürün görseli dediği alana yükleyeceğiniz görsel bu ürünün ana görselidir. Altındaki ürün galerisi ise, ürünün detaylarına girdiğinizde gözüken diğer görsellerdir. Onun altındaki ürün etiket bölümü ise Google‘de ön plana çıkmak için çok abartmadan ürün ile alakalı 3-5 arası farklı kelime girebilirsiniz.

Wordpress Ürün Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress ürün ekleme işlemi bu kadar! Ürününüzü yayınla dedikten sonra satışa hazır hale getirebilirsiniz!

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Iyzico Sanal Pos Nasıl Çalışır? İade ve Ödeme
5 1 vote
Yazıyı Puanla!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Bloglar

Benzer Bloglar

0
Would love your thoughts, please comment.x