Woocommerce Siparişi Onaylama ve Kargo Süreci

Woocommerce alt yapısı ile kullandığınız sitede yeni bir sipariş aldınız diyelim! Yapmanız gerekenleri resimli anlatımlar ile detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle her yeni sipariş size mail olarak düşüyor. Bu maili gördükten sonra, panelinizde yapmanız gerekenler aşağıdaki gibi olacaktır.

Woocommerce Siparişler Bölümü

Öncelikle panelinizde sol menüden Woocommerce altında Siparişler’e gelmeniz gerekiyor. Burada Onaylanan ve Onaylanmayan tüm siparişleriniz gözükmektedir.

Wordpress Sipariş Süreci

2- Herhangi bir siparişin üzerine tıklayın. Burada yapmanız gereken küçük bir kaç işlem var. Siparişin durumunu değiştirmek. “Hazırlanıyor“, “Kargoya Verildi“, “İptal Edildi” vs şeklinde. İlk sipariş sürecinden sonra ‘Hazırlanıyor’ diyebilirsiniz. Kargoya Verildi dedikten sonra, altındaki alana Kargo şirketini ve takip numarasını girebilirsiniz. Burada önemli olan nokta her süreç değiştirdiğinizde müşteriye bilgilendirme maili gidecektir. Sonrasında sağ üst köşeden Güncelle diyebilirsiniz.

Ek Bilgi: Eğer siparişi iptal edecekseniz, Iyzico‘dan da iptal etmeniz gerekmektedir.

WordPress’te sipariş onaylama ve kargo süreci aslında bu kadar basit. Sormak istediğiniz birşey olursa bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Wordpress Ürün Ekleme Nasıl Yapılır? (Woocommerce)
0 0 votes
Yazıyı Puanla!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Bloglar

Benzer Bloglar

0
Would love your thoughts, please comment.x