Iyzico Sanal Pos Nasıl Çalışır? İade ve Ödeme

Sanal pos olarak eğer Iyzico Sanal Pos kullanıyorsanız bu yazımızda sizlere tam olarak nasıl çalıştığını, iade etme süreçleri ve ödeme günleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle ödeme günleri Çarşamba günüdür. Salı günü yapılan alışverişlerin bile ödemesi Çarşamba günü komisyon oranı kesilerek yapılır.

Iyzico‘da iade etme sürecine gelecek olursak WordPress sitenizde yaptığınız iptal veya iade süreci iyzico’ya yansımamaktadır. Dolayısıyla Iyzico’ya özel olarak girip müşterinin siparişini iade etmeniz gerekmektedir.

Iyzico Sanal Pos İade Etme Süreçleri

1- Öncelikle buradan iyzico hesabınıza giriş yapın. Soldaki menüden İşlemler‘e gelmeniz gerekiyor. Burada sadece iade etmenin yanı sıra sorun yaşayan müşterileri de görebilirsiniz. Ödeme Durumu’nda Başarısız gözükebilir, başarısız olmasının nedenini örneğin ‘Bakiye Yetersiz’ şeklinde gösterebilir. Konuyu dağıtmadan İşlemler’e tıkladığınızda sitenizden kart ile alışveriş yapan tüm kullanıcıları görebilirsiniz. Alanı yana kaydırdığınızda İptal Et butonunu göreceksiniz.

2- İptal Et butonuna tıkladıktan sonra “Tümünü İade Et” diyebilirsiniz. Eğer bir ürün için iade istiyorsa Parçalı iade et bölümünden iade edeceğiniz tutarı girebilirsiniz. Ödemerin iade süreci 3 ile 7 iş gününü bulabilir.

Iyzico Sanal Pos ile alakalı iade etme süreci bu kadar. Oldukça basit ve kullanışlı bir panelleri var. Iyzico ve ödeme ile alakalı sorunlarınızı Iyzico Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz.
Tel No: 0 216 599 01 00

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Wordpress Revolution Slider'a Görsel Ekleme
0 0 votes
Yazıyı Puanla!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Bloglar

Benzer Bloglar

0
Would love your thoughts, please comment.x